Bookmark and Share

 
 

 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח
דיאטת Optimal Body

 

דף הבית >> פרסומים בתקשורת >> מקפיצים את ההרגשה עם טרמפולינה רפואית

מאת ליאורה אקוקה גולדברג, ממציאת שיטת הטרמפולינה הרפואית לניקוי הגוף מרעלים

רוצים להרגיש שמחים וחיוניים כמו ילדים? טרמפולינה טיפולית היא התשובה. היא יעילה ב-68% יותר מכל פעילות גופנית אחרת, היא לא מפעילה לחץ על הברכיים או על הקרסוליים, היא מורידה את אחוז השומן בגוף, היא מסייעת לגוף להתנקות מרעלים ומחומרי פסולת והיא לא דורשת מאמץ רב

יתרונות עיקריים בקפיצה על טרמפולינה


1. יעילות הכושר קופצת
בקפיצה מופעלים כוחות פיסיים על כל הגוף. משקל הגוף מוכפל,  ובחלק הנמוך יותר של הקפיצה הגוף כבד פי שניים. מבחינת זמן, אפשר להגיד ש-30 דקות קפיצות שוות ערך ליותר משעה של פעילות גופנית רגילה. מחקרים מראים שקפיצות בטרמפולינה הן ב- 68% יותר יעילות מכל פעילות גופנית אחרת.


2. בלי לחץ
הקפיצות הן ב-85% ללא לחץ על מפרקי הברכיים, הקרסול והגב.  בגלל המבנה של הטרמפולינה והקפיצים כל קפיצה הופכת להיות קלה יותר ורכה יותר על מפרקי הברכיים והקרסוליים, ומאפשרת לאנשים רבים עם פציעות מגבילות לחזור לפעילות אירובית מלאה ומהנה.


תרגילי הטרמפולינה עונים על כל הקטגוריות והדרישות של פילות גופנית יעילה : 1. חוזק 2 .פעילות אירובית 3. גמישות 4. סיבולת שריר


3. המשקל והדיכאון קופצים למטה
שרירי הגוף שלנו צריכים להיות מתוחזקים כך שהטונוס השרירי נשמר גם כשאנחנו מתבגרים. תרגילי התנגדות עוזרים לחיזוק השרירים וחיזוק העצמות. תירגול נכון של הגוף משפר לא רק את המראה הפיזי אלא גם את חילוף החומרים בגופנו ואת התחושה הכללית של רווחה ובריאות.

לאנשים שמעוניינים בירידה במשקל השיטה מצוינת כיון שהיא מורידה את אחוז השומן בגוף. כשאנו מתבגרים, קשה מאוד לשמור על משקל תקין ועיצוב הגוף בלא אימונים. כיוון ששרירים שורפים יותר קלוריות משומן - אימוני הכוח לא רק עוזרים בירידה במשקל אלא גם מעלים את רמת האנדורפינים במוח ומונעים דכדוך, מתחים ואפילו דיכאון. "הקפיצות בטרמפולינה משחררות את הנפש ומוציאות שמחה הדומה לזו שחווים ילדים שקופצים על המיטה או על טרמפולינה", אומרת ליאורה.

5. הפסולת קופצת החוצה
תרגילי הטרמפולינה האישית מזיזים את כל חלקי הגוף בו זמנית. אפשר לקרוא לזה גם התעמלות תאית. ידוע לנו שהלב הוא המשאבה של הדם בגופנו, אבל למערכת הנוזלים הלימפתית אין משאבה, והתנועתיות והזרימה בה יכולים להיעשות רק ע"י פעילות גופנית ספציפית. הקפיצה בטרמפולינה היא התעמלות מושלמת להתחדשות הזרימה ולניקוז רעלים וחומרי פסולת החוצה, מה שגורם להתחדשות, לתחושת ניקיון ולקלילות במשקל.

4. קפיצה מחמצנת

כאשר קופצים לגובה מגבירים את כוח ה - G וזה מייעל את ספיגת החמצן בגופנו. כשקופצים בטרמפולינה, גופנו מושפע מכוחות משיכה שהם פי 2-4 מהכוח הרגיל המופעל עליו, ומכאן שגופנו מתייעל ומסוגל לספוג פי שניים חמצן מהיכולת הרגילה שלו.

5. קופצים בגמישות

בגלל האפקט של הריבאונד של הטרמפולינה השרירים משחררים מתחים בקלות ובו בזמן מפתחים גם סיבולת, על אף התחושה שכמעט ולא הושקע מאמץ.

6. יצירת אנרגיה יעילה גם במצב מנוחה
סיבולת השריר עוזרת לתחושת חיוניות במשך היום ולהקטנת העייפות. הסיבולת היא התחושה שהשרירים שלנו מספיק חזקים ליישום מטלות לאורך כל היום. בדרך כלל פעילות גופנית מעייפת אותנו, אבל לא כך בקפיצות על טרמפולינה.

הקפיצות מפעילות את הגוף ברמה התאית וכך יוצא שהמיטוכונדריות, המייצרות אנרגיה מגלוקוזה וחמצן, מתרבות ע"י התחלקות לפי הדרישה והצורך של הגוף. בזמן מאמץ המיטוכונדריות משכפלות את עצמן מספר רב של פעמים. כשהגוף חוזר למנוחה, יצירת האנרגיה חוזרת לרמות נורמליות וכך גם מספר המיטוכונדריות. אם וכאשר אנו מעניקים לגופנו מזון איכותי וחמצן באופן רצוף, גופנו לומד כיצד לשחרר אנרגיה ברמות מספיקות כשאנו זקוקים לה לאורך היום. אם נשמור על פעילות גופנית קבועה ומסודרת נרגיש ערניים ומלאי חיוניות, ואז יהיו לנו פחות כאבים גופניים ונחווה תחושת בריאות כללית.

עוד יתרונות לשיעורי הטרמפולינה הרפואית:
• מעלה זרימת דם וספיגת חמצן בתאים
• עוזר בשחרור מתחים
• עוזר במיקוד הגוף והנפש
• מאזן את כל המערכות בגוף
• משחרר תקיעות אנרגטית שפוגעת בזרימת הדם וביכולת הגוף להרחיק חומרי פסולת ביעילות
• משפר את עצב הראייה
• מאט את קצה גלי המוח - מרגיע יעיל יותר מריצה או כל פעילות אירובית אחרת
• מחזק את מסת העצם בלי לחץ על המפרקים
• מעצב את הירכיים, הבטן, והאגן
• מחזק את שרירי הרגליים והידיים
• פעילות מהנה בכל גיל

בנאסא משתמשים בטרמפולינות לאימוני האסטרונאוטים כבר יותר מ-20 שנה, בגלל שהן הרבה יותר יעילות מריצה בתרומתן המרשימה לחיזוק ולבניית מסת העצמות והשרירים. לאחר מחקרים נקבע בנאסא: " קפיצות על הטרמפולינה הן שיטת הכושר הכי יעילה שאי פעם הומצאה ע"י האדם".

עכשיו תורכם לקפוץ על המציאה!
 

Bookmark and Share
לייבסיטי - בניית אתרים